• TL
  • TL
  • TL

Sunaçoğlu: "Vatan toprağı Namustur, Namustan taviz olmaz"

Sunaçoğlu:

Ege Denizi'nde Yunan Askeri yine bir adamızı işgal etti. 18. adamız olan Keçi Adası'nı Yunan askeri işgal etmesinin ardından Yunanistan Başbakanı ile Baş komutanı adaya gelerek adeta şov yaptılar.

Sessiz kalan kurumların yanında, sessiz kalamayanlar yok mu derseniz tabiki var.

Türk Vatanseverleri durmuyor duramıyor.

Onlardan biri de Milli Rekortmen sporcumuz Alper Sunaçoğlu.

2010 yılında KKTC'nin Anavatana ne kadar yakın olduğunu göstermek için Mersin'den KKTC'ye 78 km mesafeyi 26 saat 15 dakikada yüzerek geçti

2011 yılında Milli bayramların yasaklanması üzerine Çanakkale Boğazı'nı boydan boya 60 km yüzen ilk sporcu oldu. Yine İstanbul Boğazı'nı yani Sarıyer ile Üsküdar (30 km) arasında yüzmeyi başaran ilk sporcu. Deneyen sporcular olmuştu ama başarabilen tek sporcu Sunaçoğlu idi. Daha bir çok parkuru başaran bir sporcu. Başarıları hep engellendi. Çünkü Sunaçoğlu koyu bir Atatürk'çü ve sıkı bir vatanseverdir.

2014 yılında Ege Denizi'nde Türk adalarının Yunan askeri tarafından işgal edilmesi üzerine, işgal edilen Bulamaç Adası'na yüzmek istedi lakin bu girişimi üç sıra halinde tam teçhizatlı 500 asker tarafından denize gireceği yer olan Didim de engellendi. Yılmadı, 26 Ağustos 2015 tarihinde yanında çekim yapan sadece bir kişi ile Yunan askerinin olduğu adaya çıktı, adaya Türk bayrağı dikerek geri döndü. Belki sembolik bir eylem olarak adlandıranlar olabilir ama işgale herkesin seyirci olduğu ortamda o seyirci olmayı içine sindiremedi.

Bugün Keçi Adası'na da Yunan askerinin çıkması üzerine Alper Sunaçoğlu yine tepkili. Yine bir eylem kararı aldı.

Rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu bir basın açıklaması yaptı. Sunaçoğlu'nun açıklaması şöyle;

Ben Alper Sunaçoğlu. Vatan toprağı Namustur, Namustan taviz olmaz. Ege Denizi'ndeki Yunan işgali ve hukuksuzluğunu tanımıyorum..

Bu işgale sessiz kalanlara da saygı duymuyorum.

Bulamaç Adası'na yüzüp Yüce Türk milletinin şanlı bayrağını nasıl diktiysem kısa süre içinde de son işgal edilen Keçi Adası'na da çıkacak ve adada eylem yapacağım.

Yunan Genelkurmay Başkanı adada şov yapmış.

Onun dört gemi 2 helikopter 3 hücum botu ve askeri üniforma ile gittiği o adaya ben bone ve mayo ile çıkacağım.

Çünkü onlar işgalci. Ben toprak sahibiyim.

Varsa kudreti o komutanın engellesin beni.

Bu eylemim ile bir mesajda Hükümet ve kendi paşalarımıza vermek istiyorum.

Sizler rahat olun keyfinizi bozmayın.

Türk paşaları zaafiyet içinde olabilir ama Türk Milliyetçileri, Türk Vatanseverleri asla.

Biz bu vatan için mücadeleye adanmış olanlar her daim milli mücadele için hazırız. Çünkü bizler Türk doğduk. Bu topraklar Türk milletinin. Vatan toprağı Namustur Namustan taviz olmaz. Birileri tavizi içine sindirebilir bahanelere sığınabilir ama Türk milleti bunu da görür, bilir vakti geldiğinde hesabını da illaki sorar.

Özetle işgale tepki vermek, yok saymak ve Ege Denizi'nde Yunan işgalini tanımadığımızı yeniden göstermek için 18. adamiz olan Keçi Adası'na yüzerek eylem yapacağımı ilan ederim."

Paylaş

Yorumlar