• TL
  • TL
  • TL

“Yıkılmak zorunda olan ZİHİNLERDEKİ DUVAR”

“Yıkılmak zorunda olan ZİHİNLERDEKİ DUVAR”

 Sarıyer Belediyesi’nin desteğiyle İZEV Vakfı ve Engel Sizsiniz Platformu, Engelliler Haftası kapsamında 'Yaşam Hakkı' için yürüyüş düzenledi.

 

Dünyanın en uzun pankartının taşındığı yürüyüşte İZEV, yaşam hakkı isteyen bireyler için ‘yıkılmak zorunda olan zihinlerdeki duvar’ sloganını binlerce kişiye söyleterek şarkı eşliğinde farklı bireylerle Sarıyer sahilinde yürüyerek, Yaşam Köyü için klibi izletmeye davet etti.

Sarıyer Belediyesi'nin desteğiyle İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) ve Engel Sizsiniz Platformu, Sarıyer'de bir rekora imza attı. Engelliler Haftası'nda ötekileştirmeye karşı özel çocukların sesini duyurmak için dünyanın en büyük pankartı açıldı. Engelliler alanında çalışan STK’lar, sivil inisiyatifler ve ‘farkındalık’ için alanda olan bireylerin katılımıyla 500 metrelik bir pankart üzerine yerleştirilen talepler, toplumun her kesimi ve her yaş grubundan bireyle sırtlayarak taşındı. Dünyanın en uzun pankartıyla Sarıyer Edebiyat Günleri'nin yapıldığı Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı'na gelen kalabalık, temsili olarak hazırlanmış duvarı yıktı.


ZİHİNLERDEKİ DUVARI KALDIRALIM

Etkinlikte konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Şu an içinde bulunduğumuz durumda önemli olan, zihinlerimizdeki duvarın kaldırılması. Onları da yaşama ortak etmeliyiz. Bu sorumluluğu yerine getirirsek arada duvar kalmayacak. Onlar ayrı yol, ayrı park istemiyorlar. Aynı yolları, aynı parkları hep beraber kullanmak istiyorlar” diye konuştu.

Paylaş

Yorumlar