• 5.7739 TL
  • 6.6923 TL
  • 7.5994 TL

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  kızı ve askeri olmaktan onur ve gurur duyuyorum

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  kızı ve askeri olmaktan onur ve gurur duyuyorum

Bir vatandaşın TBMM'de CHP grup toplantısına "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" tişörtüyle girmesine engel olunmasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, TBMM Genel Kurulu'nda "Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Askerleriyiz" yazılı tişört giyip gelerek bu durumu protesto etti.


"Mustafa Kemal ATATÜRK’ün askerleriyiz tişörtümü giydim de geldim" diyen Didem Engin, "Bir vatandaşımızın üzerinde ATATÜRK tişörtü var diye tişörtünün çıkartılmaya çalışılması Meclis için bir utançtır! Kimsenin de haddi değildir! Cumhuriyetimizin kurucusuna yapılan bu saygısızlığı şiddetle kınıyorum!" dedi.

"BEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN KIZIYIM!

Konuşmasında "Ben Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kızıyım,

Son yüzyıldaki en büyük dünya liderinin kızıyım,

En hakiki mürşit ilimdir diyen bir liderin kızıyım,

Kadınlara, gençlere, çocuklara verdiği değerle, vizyonuyla 1920’lerde diğer ülkelerdeki liderlerin hayranlıkla izlediği bir liderin kızıyım" diyen Didem Engin "Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kızı olmaktan da, askeri olmaktan gurur ve onur duyuyorum!" diye konuştu.

ATAMIZ BİZİM YÜREĞİMİZDE!

Didem Engin "ATA’mız burada, bizim yüreğimizde! Ona olan sevgimizi, saygımızı, aşkımızı hiç kimse silemez! Bu böyle biline!" diyerek konuşmasını tamamladı.

Paylaş

Yorumlar