MHP birleşirse

Evet MHP birleşirse.
Sakın yanlış anlaşılmasın Hepar, BBP veya Saadet Partisi'yle değil MHP kendi içinde birleşirse AKP'nin korktuğu işte o zaman başına geldi demektir.
AKP'nin yıllardır nokta atışı yaparak oy oranı açıklayan anket şirketi MHP'nin % 13 - % 14 göründüğünü açıkladığı zamanlar AKP üst düzey yöneticileri 'MHP baraj sorunu yaşıyor' açıklamaları yaparak seçmenleri kararsızlaştırdı ve 'aman CHP geleceğine AKP gelsin' diyen ve MHP'nin iktidar olamayacağını düşünen milliyetçi oyları bir zamanlar AKP'ye kaydırdı.
Bu doğrudur.
Ancak 17-25 Aralık operasyonlarında ortaya çıkanlar ve AKP'li yöneticilerin mübarek dinimiz hakkındaki inanılmaz ve akıl almaz saçma sapan söylemleri milliyetçi muhafazakar olan ve AKP'ye oy kaptıran seçmenin uyanışı ile MHP'nin oylarını % 20'lere ulaştırmış durumdadır. Durumun farkında olan AKP yönetimi ise MHP'nin baraj sorunu var dediklerini unutarak! MHP'nin oyunu % 13 olarak belirtmeye çalışıp yeni bir algı operasyonuyla MHP'nin oyunu bir kez daha çalma operasyonu başlatmıştır.
Bu korku aslında AKP'ye çözülme, MHP'ye ise azim ve kararlılık vermiştir.
Kararsız seçmene güven gelmiş MHP iktidarı içten içe dillendirmeye başlanmıştır.
CHP ise Gülen cemaatiyle yakınlıklarından ötürü kendi tabanı tarafından bile zaten itibar görmez hale gelmiştir.
Peki MHP adına bu oranın düşmemesi ve daha da yükselmesi için kısa vadede ne yapılmalıdır?
MHP nin bu konudaki en büyük şansı 21 Mart 2015 Cumartesi günü yapılacak olan 11. Büyük Kongre'dir. 'MHP birleşirse' başlığımız tam da bu kongreyle kesişmektedir.
Parti içinde görevi olan veya olmayan ama konuşan muhalif olan, "Bahçeli yapamıyor gitsin" diyenler, "Bahçeli'ye küsüm gelmem" diyenler, "Bahçeli bizi ihraç etti artık yokum" diyenler bu davayı, Başbuğ'un hatırını, ülkücü şehitlerimizin emeklerini, ülkücü gazilerin acılarını düşünerek salona gelip Devlet Bahçeli'ye destek verirlerse bu parti kalp kırıklarını onaracak kendi içinde birleşerek tek vücut olacaktır. Bunun devamında yeni teşkilat daha çalışkan ve dinç olarak tüm siyasi partilere MHP'nin yükselişini ispat edecektir.
Bu güvenle MHP'ye yakın olan siyasi partiler MHP'ye adeta bir liman gibi yanaşacaktır. Elbette herşey burada bitmemekte. Türkiye'nin bütün illerindeki milletvekili aday seçimleri de çok büyük önem arzetmektedir.
Seçimleri büyük ölçüde etkileyecek olan İstanbul adayları ise kuşkusuz en önemli seçim bölgesidir. İstanbul adayları tüm Türkiye'de ses getiren tüm Türkiye'nin beğenisini kazanan lokomotif isimler olmalıdır. Örneğin; dürüstlük abidesi Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli, geçen kongredeki rakibi Trabzon Milletvekili Koray Aydın, genç ve dinamik Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, mecliste en çok soru önergesi veren Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, İzmir Milletvekili Oktay Vural ve efsane General Engin Alan Paşa gibi isimler İstanbul'dan aday olarak gösterilmelidir.
Ancak en önemli müdahalelerden biri ise 3-4 dönemdir İstanbul'dan aday olan isimlerin artık ya başkentten yada etkin oldukları memleketlerinden aday olması diğer ihtimalle de bazılarının bir dönem dinlenmeye çekilmeleri gerekmektedir. Çünkü teşkilat dahi, artık aynı isimleri görmek istemiyor.
Yeni yüzler taban siyasetini hareketlendirir ve MHP'de taban hareketlendiğinde AKP'nin tavanı başlarına yıkıldı demektir.
Söze başladığımız gibi AKP'nin korktuğu başına geldi demektir....
Sevgi, saygı, sadakat ve dostlukla...
Paylaş