• 5.6908 TL
  • 6.5698 TL
  • 7.474 TL

Erdal SARIZEYBEK

İletişim

Erdoğan'dan tarihi yanlış!

Cumhurbaşkanı Erdoğan öyle bir açıklama yaptı ki…

Aslında Erdoğan’ın bu yaptığı açıklama bir tespit de değil, aksine ağır bir itham!

Cumhurbaşkanı Erdoğan diyor ki "Şehit sayısının artmasında bölgedeki paralelci polis ve askerin etkisi var. İstihbarat paylaşımında sorun çıkartıyorlar.

Ve Erdoğan diyor ki “Son günlerde şehit sayısındaki artışın sebebi, paralel yapıya yakın polis ve askerlerden kaynaklanıyor. İstihbarat zafiyeti olabiliyor. Bunun nedeni de bu yapının elemanları. İstihbarat paylaşımında sorun çıkarıyorlar, yanıltıyorlar.”

Şimdi bu ne?

Eğer ki Erdoğan’ın elinde kanıt varsa en doğal davranışı bu ağır suçu işlediği iddia edilenlerin derhal yargı önüne çıkarılmasını sağlamak olmalıydı ama öyle yapmadı, kamuoyuna açıkladı!

Böylesi bir durumu yargıya intikal ettirmek yerine kamuoyuna ilan etmek arasında bir fark var, hem de önemli bir fark!

O fark da şu: Elinde kanıt yok, olsaydı işlem yapacaktı zaten!

Peki, elinde kanıt yoksa neden bu açıklamayı yaptı, amacı ne?

Şimdi Erdoğan diyor ki, “asker ve polisin içinde hainler var ve bu hainler teröre ilişkin aldıkları istihbaratı paylaşmıyorlar!”

Ve Erdoğan diyor ki, “asker ve poliste hain var ve bu hainler yanlış istihbarat verip yanıltıyorlar, işte son dönemdeki şehit sayısındaki artış bu yüzden!”

Bu sözlerden anlaşılan şu: Ortada ağır bir can kaybı var ve bu can kaybı kamuoyunu rahatsız ediyor, bu bir.

Ve kamuoyu bu ağır kaybın sorumlusu olarak AKP siyasetini görüyor, bu da iki!

Öyle ya arada HABUR var, NEVRUZ var, OSLO var, DOLMABAHÇE var, Bülent Arınç’ın açıklamaları var! Ve tüm bunlar çözüm süreci adı altında AKP siyasetinin PKK terör örgütüne verdiği tavizleri sergiliyor ve bu örgüt bu tavizlerden aldığı cüretle güçlendi!

Yani kamuoyu, verilen şehitlerimizin sorumlusu olarak artık AKP’yi görüyor!

Şimdi Erdoğan bu akıllara durgunluk veren açıklamasıyla ne yapmış oldu; KAMUOYUNDA KUŞKUYA YOLAÇTI!

Erdoğan, “şimdi kamuoyu şehitlerimizin sorumlusu olarak paralel yapıyı görmeye başlayacak” diye düşünüyor ama yanılıyor!

Şimdi can pahasına teröre karşı görev yapan asker ve polisin yerine kendinizi koyunuz; kendi can arkadaşınızdan şüphe mi duyacaksınız, ASLA!

Erdoğan affedilmez bir hata yaptı ve Türk Milleti’nin kutsalı olan şehitlerimizin vebalini yine Türk Milleti’nin kutsal olan Mehmetçiğe yıkmaya çalıştı, kamuoyu bunu affetmeyecek!

Erdoğan affedilmez bir hata yaptı Türk Milleti’nin kutsalı olan Mehmetçiği doğrudan hainlikle suçladı, Türk Milleti bunu da affetmeyecek!

Şimdi söz sırası Genelkurmay Başkanlığı’nda…

Anayasal Başkomutan Erdoğan kendi ordusunu hainlikle suçluyor, buna sessiz kalınması mümkün değil, Genelkurmay Başkanlığı’nın anayasal Başkomutana verecek bir cevabı olmalı…

Tarih 31 Mart 2016...

Ve Genelkurmay cevabını verdi: TÜRK ORDUSU'NDA EMİR KOMUTA TEK'TİR, BİZ DE ÇETE OLMAZ! 

Genelkurmay basın açıklmasını resmi web sayfasından bulabilirsinz, bu işi bize sorarsanız eğer, şehitlerimizin sorumlusu hükümettir, bu hükümetin son 14 yılda aldığı yanlış kararlar ve yaptığı yanlış uygulamalardır.

Mevcut siyasetin bu yönüyle attığı her yanlış adım anayasal bir suçtur!

Paylaş