• TL
  • TL
  • TL

Yalınkılıç: “Seçim startını da buradan vermiş olduk”

Yalınkılıç: “Seçim startını da buradan vermiş olduk”

 Sarıyer Ordulular Derneği (SAODER), CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı dernek binasında misafir etti. 

Sarıyer Ordulular Derneği (SAODER) Başkanı Ali Yaman davetlerine katılan misafirlere teşekkür ederek konuşmasına başladı. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na seçilen Sevim Yalınkılıç ve ekibine hayırlı olsun diyerek başarılar dileyen Yaman, misafirlere derneğini tanıttı.

Adaletli bir dernek başkanlığı yaptığını, her seçim döneminde tüm siyasileri dernek merkezinde ağırlayarak üyelerini en iyi şekilde bilgilendirerek kendilerine düşün görevi yerine getirdiklerini söyledi. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde tüm partilere başarılar dileyerek “Vatana ve Millete hayırlı bir seçim olmasını istiyoruz” dedi. 

Yalınkılıç: “Seçim startını da buradan vermiş olduk”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, kendilerini ağırladığı için Sarıyer Ordulular Derneği Başkanı Ali Yaman’a teşekkür etti. Derneklerin birlik ve beraberlik için çok önemli görevler üstleniyor diyerek derneklerin zorluklarından bahsetti.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç konuşmasında, “Ziyareti aslında bir hafta önce planladıklarını, seçimin gündemde olmadığını söyleyerek hükümet kanadı tarafından alınan seçim kararı ile seçim startını da buradan vermiş olduk. 24 Haziran seçimlerinde ülkemiz için, Cumhuriyet için, Demokrasimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bizi derneğinizde ağırladığınız için çok teşekkür ederiz” dedi.

“Buradaki halkı neden mağdur ediyorsunuz?”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Gökan Zeybek konuşmasında önemli detaylara değindi. Dernek Yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Zeybek; “Ülkenin çok zor durumda olduğunun altını çizmek istiyorum. Ekonomi zor günler geçiriyor, çok köklü firmalar batmak üzere olduğunu ve hatta bazılarının battığını ekonominin kötü yönetildiğini söyledi.

Zeybek; “Yol çalışmaları olmadan gerekli kamulaştırılmalar yapılmadan Maslak’taki ve Ayazağa’daki özel inşaat firmalarını siz biliyorsunuz bunlara nasıl ruhsat veriyorsunuz buradaki halkı neden mağdur ediyorsunuz?” diyerek İBB’yi eleştirdi.

Zeybek sözlerini şöyle sürdürdü “Ayazağa mahallesinde çıkartılan imar, İstanbul’da eşi ve benzeri olmayan bir şekilde Sarıyer Belediyesi’nde oy birliği ile çıkartılmıştır. Burada emeği geçen tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Amacımız kimseyi mağdur etmemek adına Şişli Belediyesi’nden Sarıyer Belediyesi’ne geçen parsellerin Tapu Tahsislerin gerçek sahiplerine vermek için ciddi araştırmalar yaparak, bir m2 arsayı iki yüz elli liraya hak sahiplerine verdik. Peki İBB aynı şekilde tapuları vermesi gerekirken neden vermiyor? Niye hak sahiplerini mağdur ediyor? Bunları sormanız gerekiyor” dedi.

‘Hak sahiplerine tapu sözü veriyoruz’

Gökan Zeybek, “Ben Parti Meclis üyesiyim. Genel Başkanımızın vaad ettiği bir sözü bende buradan vaad ediyorum, önümüzde bir seçim var Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara geldiğimiz zaman Büyükşehir’den Hazine’ye ait olan arazilerin tapusunu alamayanlara sokak rayiç bedelleri üzerinden tapularını verme sözü veriyoruz. Genel başkanımız bu hafta grup toplantısında özellikle elli yıl, atmış yıl aynı yerde oturan vatandaşlarımızın tahsis belgelerini tapuya dönüştüreceklerini söyledi. Bu söylemlerin gerçekleşmesi için 24 Haziran’da siz değerli Ordulu hemşerilerimiz oyuna talibiz diyerek dernek başkanına ve yönetimine teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı.Paylaş

Yorumlar