• TL
  • TL
  • TL

Suriyeliler ATM, Türkler İŞKUR kuyruğunda!

Suriyeliler ATM, Türkler İŞKUR kuyruğunda!

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan sosyal medya uygulaması Twitter’dan çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Türkkan, yaptığı paylaşımda Suriyeli mültecilerin maaş kuyruğuyla, iş bulmak için İŞKUR kuyruğunda bekleyen Türk vatandaşlarının fotoğrafını paylaştı ve hükümetin mülteci politikasını eleştirdi.

Kilis’te kamu kurum ve kuruluşlarda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 6 ay geçici olarak çalıştırılmak üzere 3 bin 250 kişi işe alınacağının açıklanmasından sonra binlerce kişi İŞKUR önünde geceden kuyruğa girdi. Kilis’te kurumlarda 6 aylığına 3 bin 250 işçi alınacağının açıklanması üzerine geceden kuyruğa giren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. İYİ Partili Lütfü Türkkan bu duruma sosyal medya hesabı üzerinden bir fotoğrafla değindi.


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan

SURİYELİLERİN MAAŞ KUYRUĞUYLA İŞKUR KUYRUĞU ARASINDAKİ BENZERLİK

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan’ın sosyal medyada paylaştığı Suriyeli mültecilerin maaş kuyruğu fotoğrafı ve İŞKUR kuyruğunda bekleyen Türk vatandaşlarının fotoğrafı şu şekilde;

Türkkan fotoğrafla birlikte şu yazıyı paylaştı;

“Bu fotoğrafların ikisi de bugün Kilis’te yerel bir gazeteci tarafından çekildi. Üstteki fotoğraf; Suriyeliler’in maaş kuyruğu. Alttaki fotoğraf ise; bugün İŞKUR’dan işe alınacak 3250 kişi için 8000 kişinin başvuru yaptığı fotoğraf.”


Paylaş

Yorumlar