• 5.6939 TL
  • 6.5699 TL
  • 7.472 TL

SAODER’den ilköğretim öğrencilerine “Yangınla Mücadele Eğitimi”

SAODER’den ilköğretim öğrencilerine “Yangınla Mücadele Eğitimi”

 Sarıyer Ordulular Derneği’nin (SAODER) düzenlediği, Beşiktaş İtfaiye Grup Amirliği'nin ev sahipliğinde gerçekleşen ilköğretim öğrencilerine yönelik “Yangınla Mücadele Eğitimi” düzenlendi.

Yaklaşık 35 öğrencinin katıldığı programa çocuklar itfaiye üniformalarını giyerek başladılar. İtfaiye Grup Amiri Taner Taşdemir, çocuklara yangın ile alakalı bilgiler verdikten sonra, yangın söndürme simülasyonuna geçildi. Her öğrenci teker teker yangın simülasyonuna hortumla su sıkarken heyecanları gözlerinden okunuyordu. Daha sonra öğrencilere itfaiye araçları tanıtılarak teknik bilgiler verildi.

Bir sonraki aşamada ise itfaiyenin toplantı salonuna geçilerek, yangınla mücadele ve kazalara karşı önlem almaya yönelik çocuklara bilgiler verilerek devam edildi.

Eğitimin sonunda öğrencilere itfaiye logolu şapka ve kalem hediye edildi. Aldıkları hediyeler ile çok mutlu olduklarını dile getiren öğrenciler SAODER Başkanı Ali Yaman ve İtfaiye Grup Amiri Taner Taşdemir’e ve itfaiye personellerine teşekkür ettiler.

SAODER Başkanı Ali Yaman çocuklarımıza yönelik bu tür eğitimlerin devam edeceğini söyleyerek çocuklara teşekkür etti.

Eğitim programı minik öğrenciler ve itfaiye personeli ile çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Paylaş

Yorumlar