• 5.6888 TL
  • 6.5668 TL
  • 7.4717 TL

RİZE VAKFI’na YAKIŞMAYAN kutlama!

RİZE VAKFI’na YAKIŞMAYAN kutlama!

 Merkezi Sarıyer’de bulunan Rize Vakfı dün akşam skandal bir kutlamaya imza attı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizi terör belasından kurtarmak için Suriye’de operasyonlar düzenlerken ve her gün şehit haberleri gelirken, Rize Vakfı, Rize’nin kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle TİM Show Center’da şarkılı türkülü konser verdi.

Zara’nın sahne aldığı etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha bir kaç gün önce 8 şehit haberi Türkiye'nin üzerine kabus gibi çökerken, resmi kurum ve STK’ların etkinliklerini birer birer iptal ettiği bir dönemde Rize Vakfı’nın düzenlediği ve ertelemediği bu etkinlik tepkilere neden oldu.Artvin dernekleri etkinliği ertelendi

Artvin Vakıfları Federasyonları ve Dernekleri, 4 Mart Pazar günü yapılacağı belirtilen “Artvin'in Kurtuluşunun 97. Yıldönümü kutlama etkinliği”ni ileri bir tarihe ertelemişti.

Artvin Vakıfları Federasyonları ve Dernekleri adına Mustafa Melek şu açıklamayı yapmıştı;

Değerli hemşehrilerimiz,

4 Mart Pazar günü Yahya Kemal Beyatlı Kongre ve Gösteri Merkezi'nde yapılması planlanan Artvin'in Kurtuluşunun 97. Yıldönümü kutlama etkinliği, 01.03.2018 tarihinde meydana gelen elim olayda hayatını kaybeden Aziz Şehitlerimize saygının bir nişanesi olarak ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Artvin Vakıfları Federasyonları ve Dernekleri adına

Mustafa Melek

Paylaş

Yorumlar