• 5.6658 TL
  • 6.497 TL
  • 7.3476 TL

Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Yavuz intihar etti

Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Yavuz intihar etti

Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın işadamı oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz Konakları'ndaki evinde ölü olarak bulundu. Olayın intihar olduğu bildiriliyor. ABD'de olan Mesut Yılmaz programını yarıda keserek Türkiye'ye dönerken, İşadamı Abdurrahim Albayrak; "Ne Mesut Yılmaz'ın ne de Berna Hanım'ın olaydan haberi yok" dedi.

Eski başbakan Mesut Yılmaz’ın 38 yaşındaki oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın hayatını kaybettiği olay sabah saatlerinde ortaya çıktı. İddiaya göre ailesi yurtdışında olan Mehmet Yavuz Yılmaz,  evde tek kalıyordu. Sabah saatlerinde koruma polisler Beykoz Vilları’ndaki evin kapısını çaldı açan olmadı. Koruma Polisleri Yılmaz’a telefonla da ulaşamayınca, çilingir çağırıldı. Kapı çilingir yardımıyla açıldı. İçeriye giren polisler, Yılmaz’ı kanlar içerisinde buldu. Yavuz Yılmaz’ın hayatını kaybettiği anlaşılınca Emniyet’e bilgi verildi.

İNTİHAR İDDİASI

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü olay yerine sevk edildi. Yapılan ön incelemede, Yavuz Yılmaz’ın başına ateş ederek intihar ettiği belirlendi.  Polisin olay yerindeki çalışması sürüyor. İlk gelen bilgilere göre Mehmet Yavuz Yılmaz ruhsatlı tabancası ile canına kıymış.

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ DE GELDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve istanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da olay yerinde incelemelerde bulundu.

ALBAYRAK: “NE MESUT YILMAZ’IN NE DE  BERNA HANIM’IN OLAYDAN HABERİ YOK”

Mesut Yılmaz’ın acı haberi bir ziyaret için gittiği ABD’de aldığı ve hemen yurda dönmek için yola çıktığı öğrenildi. Mesut Yılmaz’ın akşam saatlerinde İstanbul’da olacağı kaydedildi.

Adli Tıp Kurumu önünde cenaze aracından inen iş adamı Abdurrahim Albayrak da gazetecilere açıklama yaptı.

“OLAY OLDUĞUNDA UÇAKTAYDILAR”

Albayrak, “Üzüntümüz çok büyük. Maalesef Mesut Yılmaz beyin ve Berna hanımın haberleri yok. Çünkü ABD’ye bir tedavi için gitmişlerdi. Normal gelişleri bu akşamdı. Sabah olay olduğunda uçaktaydılar. Şu anda haberleri yok. Ben de havalimanı gideceğim uçaktan almak için. Zaten uçakta internetleri kapattırdık ki  kimse bilgi veremesin ona. Ama nasıl söyleyeceğiz nasıl yapacağız Allah bilir” diye konuştu.

“ANLIK BİRŞEY. BİLEMİYORUZ”

Albayrak, olayın intihar olup olmadığı yönündeki bir soruya “Böyle bir ölüm Allah kimsenin başına vermesin. Önce Beykoz Devlet Hastanesi’ne gittik. Orada bakıldı. Sonra Adli Tıp Kurumu’na geldik. Zincirlikuyu’ya götürüyoruz. Anlık birşey. Bilemiyoruz. Bir Allah şahit” yanıtını verdi. Abdurrahim Albayrak, cenazenin defniyle ilgili henüz bir plan olmadığını söyledi

ÇALIŞANLARA İZİN VERİP GÖNDERMİŞ

Komşularının iddiasına göre; evden tek el silah sesi duyuldu. Beykoz’daki evinde ölü bulunan Mehmet Yavuz Yılmaz’ın evde çalışanları bir gün önce izne gönderdiği de iddia edildi.

BAKAN SOYLU: İNCELEME VE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İçişleri Bakanı Süleman Soylu bütçe görüşmelerinde, Yavuz Yılmaz’ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı.  Bakan Soylu “Eski Başbakanlarımızdan eski Rize Milletvekili Mesut Yılmaz ve Berna Yılmaz hanımın oğlu bu sabah 09.00’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği bilgi doğrultusunda vefat ettiğini öğrendik. Olayın haber alınması üzerine vali ve emniyet müdürü ile temas kurduk. Sayın Yılmaz şu anda ABD’den dönüyor. Uçak yoculuğunda. Biz amcalarıyla temas kurduk. Allah mekanını cennet eylesin. Olayla ilgili arkadaşların incelemeleri sürüyor. Ben de Yılmaz Ailesi ve Yılmaz’ı sevenlere başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.” dedi.

ABD’DEN DÖNDÜKTEN SONRA İŞ HAYATINA ATILMIŞTI

Üniversite eğitimini ABD’de tamamlayan Yavuz Yılmaz, yurda döndükten sonra Coca Cola’nın dağıtımını almıştı. İnşaat işleriyle de ilgilenen Yavuz Yılmaz son olarak kardeşi Hasan Yılmaz ile Nişantaşı’nda açtığı Çin lokantası ile gündeme gelmişti. Yavuz Yılmaz’ın kardeşi Emir Hasan Yılmaz ile ortak bir yatırım şirketi de vardı. İki kardeş bir ara İstanbul’daki üçüncü havalimanında hafriyat işi de yapmıştı.

Acı haberi alan çok sayıda kişi Mesut Yılmaz’ın evine akın etti. Yavuz Yılmaz’ın acı haberini alan Şişli Belediye eski Başkanı Mustafa Sarıgül, işadamı Abdurrahim Albayrak gibi iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda kişi, Yılmaz ailesinin Beykoz’daki evine geldi.

Beykoz’daki evinde sabah saatlerinde ölü bulunan eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın 38 yaşındaki oğlu Yavuz Yılmaz’ın cenazesi, Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu Morguna İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze nakil aracıyla getirildi. Cenaze aracına polis aracının da eşlik ettiği görülürken, aracın ön tarafında iş adamı Abdurrahim Albayrak’ın da olduğu görüldü.

Paylaş

Yorumlar