• 5.7865 TL
  • 6.7127 TL
  • 7.6214 TL

Merve Aladağ: “Elimizden gelenin en iyisini yaptık”

Merve Aladağ: “Elimizden gelenin en iyisini yaptık”
Sarıyer Belediyesi’nce yenilenen tesislerinin açılışını sezon açılışıyla birlikte geçtiğimiz ay gerçekleştiren Kireçburnu Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı’nın forvet oyuncusu Merve Aladağ ile spor hayatını ve yeni sezondan beklentilerini konuştuk.
  • Takımınızda geçen sezonu değerlendirecek olursak neler söylemek istersiniz?
Geçen sezon aslında lige çok iyi başladık. İyi de gidiyorduk. Fakat anlaşmazlıklar oldu ve bir anda 8-9 kişi takımdan ayrıldı. Sakatlıklarımız oldu ve ilk 11 tamamen değişti diyebiliriz. Ama ona rağmen kalan kızlar çok iyi mücadele etti. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. Gidenler biraz yanlış yaptılar ama kalanlar sağ olsunlar hiçbir sıkıntı yaşamadan ligi bitirdik.
  • Futbola merakınız nereden başladı, futbol oynama isteğinizi nasıl keşfettiniz? Kaç sezondur bu takımdasınız?
Artık klasik olacak ama ilkokulda beden eğitimi derslerinde hocalar sorarlardı ya “yeteneğiniz var mı” diye, ilkokulda başladı aslında. Sonra lisede kulüp kuruldu. Kulüpten sonra da oynamaya başladım. Bu sezon Sarıyer’de 3. senem olacak. Kütahya’da 4 sene üniversite okudum. Ailem Malatya’da, ben de Sarıyer’de oynuyorum.
  • Yeni sezon açılışı yapıldı. Bu sezonu öncesinde değerlendirecek olursak siz neler bekliyorsunuz?
 Bu sezon geçen seneki sezonlara göre daha farklı olacak. Takımımız genç bir takım. Biz Ataşehir, Konak gibi transferler yapmadık ama bizim takım genç bir takım. Şu an gelişme çağındayız. Ben 24 yaşındayım ve takımdaki oyuncuların en büyük ablaları biziz. Diğer gençler daha küçükler. Birkaç transferimiz olacak. Ama bu sezonun açılışından sonra belli olacak. Bu sene geçen sezonlara göre daha iyi olacak diye düşünüyoruz, yani söylentiler de o yönde de diyebiliriz.
  • Futbolcu olmak isteyen kadınlara neler söylemek ister misin?
Yeteneği olan herkes futbol branşını seçebilir. Futbol çok eğlenceli ve zevkli bir spor. Futbolcu olmak isteyenler elinden geleni yapsınlar. Ayrıca çok zorlukları da var. Her hafta deplasmanlara gidiyorsun, o kadar yol çekiyorsun.
  • Antrenmanlarınız ne sıklıkla oluyor? Kireçburnu Spor Kulübü Tesisleri’nde mi oluyor?
Haftada 4 gün Çayırbaşı Stadı’nda antrenmanımız oluyor. Dışarıdan gelen sporcularımız haftada 2 gün yapabiliyor bizimle birlikte. Ama İstanbul’da olanlar çoğunlukla 4 antrenmana da katılıyor diğer günler serbest oluyoruz.
  • Peki, uyguladığınız özel bir beslenme programınız var mı?
Evet, yeme içmemize dikkat ediyoruz. Akşam 8’den sonra sadece meyve türü şeyler yemeye çalışıyoruz. Zaten kamplara girdiğimizde hocalarımız yemekleri ayarlıyor. Ona göre çıkıyor.
  •  Daha önce takımda neler oynadınız?
Orta saha oynadım forvet arkası. Ön libero oynadım, en son forvet oynadım. Bazen Kireçburnu’nda yine forvet arkası oynuyorum. Geçen sezon genelde forvet arkası oynadım. Sezon sonlarına doğru da forvete geçtim.
  • Forvet arkasını kendinizce nasıl yorumlarsınız? 10 numara ile forvet arkasındaki farklar nedir?
Forvet arkası genelde sağa, sola ve öne top dağıtır. Topu açmanız gerekiyor. En büyük iş aslında orta sahada forvet arkasına düşüyor diyebilirim. Hem çok koşman lazım hem topu doğru yerlere atman lazım. Takım arkadaşını iyi seçmen lazım bir de kanatların iyi olması lazım. 10 numara sadece forvet arkasına çok koşar. Benim bildiğim kadarıyla. Ama forvet arkası öyle değil. Ayağına top geldiğinde onu atacağı yerleri iyi bilmesi lazım. 10 numara forvet arkasını besler.
Röportaj-Fotoğraf: Rukiye AY
Paylaş

Yorumlar