Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 20:31 Bu haber 3715 kez okundu
 
Zeybek, Yalınkılıç’ı, örgüt Ersin Özer’i destekliyor
SİYASET Haberi
Zeybek, Yalınkılıç’ı, örgüt Ersin Özer’i destekliyor

CHP Sarıyer Demokratik Değişim Grubu Adayı Ersin Özer’e Darüşşafaka Mahallesi’nden tam destek geldi. Doğal delegesiyle beraber toplamda 19 delegesi bulunan Darüşşafaka Mahallesi, 19 imza ile Ersin Özer’e kongrede tam destek verdiğini duyurdu.

 

37. Olağan Kongresi’ne hazırlanan CHP Sarıyer’de seçim yarışı, iki başkan adayı ile gerçekleşecek. PM Üyesi Gökan Zeybek’in açık desteğini alarak yeniden aday olan mevcut ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç, CHP Sarıyer’de değişim isteyen Demokratik Değişim Grubu’nun adayı Ersin Özer ile yarışacak.

CHP PM Üyesi Gökan Zeybek’in açık desteğini alarak yeniden aday olan mevcut ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç

DARÜŞŞAFAKA’DAN TAM DESTEK

Adayların belirlenmesiyle birlikte Sarıyer’in mahalleleri de yavaş yavaş tarafını belli etmeye başladı. Birçok mahallede iki adaya da destek olan delegeler olurken, bazı mahallelerde ise delegeler, ortak hareket etme kararı aldı. CHP’nin Sarıyer’de en yüksek oy aldığı mahallelerden ve CHP Sarıyer’in en yüksek delegeye sahip dördüncü mahallesi olan Darüşşafaka Mahallesi, Demokratik Değişim Grubu Adayı Ersin Özer’e 19 delegesiyle birlikte imza vererek, tam destek verdiğini açıkladı.

YOĞUN MESAİ HARCADILAR

Sarıyer’de değişim isteyen yapının tek adaya düşmesi için yoğun bir mücadele veren ve adayların birleşmesinde etkin rol oynayan Darüşşafaka Mahallesi, öncü ve uzlaştırıcı tavrıyla Sarıyer’in birçok mahallesi ve partinin önde gelen isimleri tarafından takdirle karşılandı.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Zeybek,, Yalınkılıç’ı,, örgüt, Ersin, Özer’i, destekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı