Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 15:35
 
“Şükrü Genç’i aradım; ancak ulaşamadım”
Posta gazetesi yazarı Hakan Çelik, “Boğaz’da seyyar nargileci istilası” başlıklı yazısında Emirgan sahilinde yaşanan rezaleti kaleme aldı. Çelik, konu ile ilgili Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i aradığını fakat ulaşamadığını belirtti.
GÜNDEM Haberi
“Şükrü Genç’i aradım; ancak ulaşamadım”

Posta Gazetesi yazarı Hakan Çelik’in köşesindeki ilgili bölüm;

Hakan Çelik Posta Gazetesi

Benim son dönemde karşılaştığım manzaralar Batı Avrupalı turisti çekebilecek özellikte değil. Buradaki fotoğrafı Kabil, Bağdat veya Fas Rabat şehrinde değil, önceki gece İstanbul Boğazı’nda, Emirgân’da çektim. Satıcılar, çay sobaları ve seyyar nargilecilerden yürümek imkânsız hâle gelmiş.

Bütün Boğaz hattı, eskiden tek tük karşımıza çıkan çay sobalarıyla sarılmış durumda. Abartmadan söylüyorum; önceki akşam sahilde yürürken neredeyse her 40-50 metrede bir devasa çay sobaları gördüm.

Tezgâhlar, setler, masalar derken müthiş bir işgal söz konusu. Vatandaşların arabasından çıkardıkları seyyar sandalyeleri kastetmiyorum. Birer mobil ticarethane görüntüsü veren çirkin plastik masa ve sandalyeler bütün sahili kaplamış.

Hatta bazı uyanıklar, belediye tarafından yerleştirilen ahşap bankların önünü plastik masa ve sandalye ile çevirmiş. Buraya sadece çay alanları oturtuyorlar! Bayram boyunca İstanbul’daydım ve her yerde bu manzarayla karşılaştım.

Hatta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i aradım; ancak ulaşamadım. Elbette dar gelirli vatandaşlarımızın kolay ulaşabilecekleri mekânlar olmalı fakat bu iş şehrin en güzel caddelerini çirkinleştiren ve işgal eden uyanıklar eliyle değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılmalı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dikkatine sunuyorum.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: “Şükrü, Genç’i, aradım;, ancak, ulaşamadım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı