Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 17:27
 
Şükrü Genç: “Bu rapor halkın onayını aldı”
Sarıyer Belediyesi 2018 yılı Faaliyet Raporunu meclise sunuldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 31 Mart yerel seçimlerine değinerek, “Bir seçimden çıktık ve bu rapor halkın onayını aldı” dedi. Faaliyet raporu oy çokluğuyla meclisten geçti.
GÜNDEM Haberi
Şükrü Genç: “Bu rapor halkın onayını aldı”

Katılımcı ve sürdürülebilir bir yerel yönetim anlayışı benimseyen Sarıyer Belediyesi 2018 yılı Faaliyet Raporu meclise sunuldu. Toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra muhtarlar, STK temsilcileri ve Sarıyerli vatandaşlar katıldı. İlçeye değer katan projeleri ve sosyal belediyecilik anlayışının temelini oluşturan hizmetleri anlatıldığı rapor oy çokluğuyla meclisten geçti.

HALK ONAYLADI

“Bir seçimden çıktık ve faaliyet raporumuz halkın onayını aldı aslında” diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Her faaliyet raporu sunumunda söylüyorum raporu detaylı incelemekte fayda var. Hem ne yapılıp ne yapılmadığını görmek hem de eksik veya yanlış bir şey varsa düzeltmek için. Objektif olmak gerekiyor.  Bizim belediye olarak tüm projelerimizde gerçekleştirme oranımız yüzde 85’tir. Belirlediğimiz ilkeleri bir bir yaşama geçirdik. Bunları yaparken planlamayı ve bu doğrultuda çalışmayı ilke edindik” dedi.

TÜM ÇABAMIZ SARIYERLİNİN HAK SAHİBİ OLMASI

Sarıyer’de mülkiyet sorununun çözülmesi gerektiğini savunan Başkan Genç, “Bilindiği gibi mülkiyet sorunu Sarıyer’in en önemli sorunları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Geçtiğimiz on yılda olduğu gibi bu dönemde de bu sorunun çözümü için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm çabamız, vatandaşlarımızın yıllarca üzerinde yaşadıkları evlerinde yasal açıdan da hak sahibi olabilmelerini sağlamak. Başlattığımız çalışmalar ile ilgili her ayrıntıyı takip etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ALIN TERİ DÖKTÜK

Başkan Şükrü Genç, “Ne zaman isterseniz biz hazırız. Her zaman faaliyet raporu üzerinde konuşabilir, eksiklikler ve haralar varsa düzeltilebilir. Sarıyer halkına özellikle söylemek istediğim bir şey var. Biz attığımız her adımı planlıyoruz. Sorumluluğumuzu yerine getirmenin rahatlığı içerisindeyiz. Dışarıdan danışmanlık almadan her şeyi kendimiz yapmayı hedefledik. Bu faaliyet raporunda çok çalışıp, alın teri dökerek yapılan hizmetler yer alıyor. Tek amacımız daha en iyiyi yapmak oldu. Bu çabamız da halkta karşılık buldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Şükrü, Genç:, “Bu, rapor, halkın, onayını, aldı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı