Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 15:13
 
Securitas, “Kadına Karşı Şiddet” için kürek çekti
YAŞAM Haberi
Securitas, “Kadına Karşı Şiddet” için kürek çekti

Securitas, ilki 2008 yılında gerçekleşen, dünyanın 3 büyük festivalinden biri olan Dragon Festivali’ne katıldı.

 

Dragon Festivali’nin bu yılki teması “Kadına Şiddete Hayır” oldu. Yapar Medya tarafından organize edilen, Ankara Wonderland Eurasia’da gerçekleşen etkinliğin güvenlik sponsorluğunu üstlenen Securitas, festival için özel oluşturduğu güvenlik çözümleri ile organizasyonun keyifli ve güvenli geçmesini sağladı.

Mobil kamera ve mobil kontrol ekipleri gibi farklı güvenlik teknoloji çözümlerinin de yer aldığı festival 2 gün boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Güvenlik desteğinin yanı sıra, çalışanlarının katılımı ile düzenlenen yarışmalara katılan Securitas Türkiye ekibi, 'Kadına Şiddete Hayır' demek için kürek çekti ve kadın-erkek eşitliğine vurgu yapmak amacıyla eşit sayıda kadın ve erkek kürekçi ile yarışmalara katıldı.

İki gün süren festivalde kürek yarışlarının yanında çeşitli sahne etkinlikleri de gerçekleştirildi. Düzenlenen kostüm yarışması kapsamında Securitas, ismini de aldığı Roma Mitolojisi’nde yer alan Koruyucu Tanrı Securitas’a gönderme yaptığı kostümle “En Yaratıcı Kostüm” ödülünü aldı. Ayrıca festivalin güvenli bir şekilde geçmesini sağlayan Securitas Türkiye’ye gün sonunda plaket takdim edildi.

Festivalin ilk günü Kaptan Seremonisi ile başladı. Daha sonra kürek yarışlarına geçildi. Yarıştan önce tek tek sahneye davet edilen takım kaptanları, sporcuları motive etti. ‘Kadına Karşı Şiddete Hayır’ temalı festivalde sporcular, ‘anne lütfen ölme!’, ‘cinsel şiddet gerçektir ve önlenebilir’, ‘287 çektiğimiz kürek sayısı değil 2019’da cinayete kurban verdiğimiz kadın sayısı’ yazılı pankartlar taşıdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Securitas,, “Kadına, Karşı, Şiddet”, için, kürek, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı