Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 21:44
 
Sarıyer Belediyesi’nde keyfi atama!
Sarıyer Belediyesi'nin 3. ismi olan Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı, belediyenin en başarılı isimlerinden Destek Hizmetleri Müdürü Gülal Erdovan ile yardımcısı Ozan Ay'ı görevden aldı. Yerine bakın kim atandı?
GÜNDEM Haberi
Sarıyer Belediyesi’nde keyfi atama!

Sarıyer Belediyesi’nde deprem… Geçtiğimiz günlerde İsmail Erdem, Mustafa Tok ve Semra Kartal‘a bağlı birimlerin dağıtılmasından sonra belediyenin en etkili 3. ismi olan Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı ilginç bir operasyona imza attı. Daha önce belediyede yaşanan kavgalar, güvenliklere yaptığı mobingi andıran uygulamalarla tepkilere neden olan Sarıakçalı, belediyenin en başarılı isimlerinden Destek Hizmetleri Müdürü Gülal Erdovan‘ı görevden aldı. Erdovan’ın yardımcısı aynı zamanda Zabıta Müdürü Erdinç Gün‘ün de damadı Ozan Ay da görevden alındı başka birime atandı.

YETER BÜYÜKDURMUŞ’UN YEĞENİ ATANDI

Gülal Erdovan’ın görevden alınmasından sonra Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ANAP’lı Sedat Özsoy döneminde İmar’dan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Sezai Büyükdurmuş’un yaklaşık 10 yıldır belediyede çalışan oğlu Mehmet Büyükdurmuş atandı. Yeni atanan müdür Büyükdurmuş aynı zamanda CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş‘un da yeğeni. Başarılı ve sevilen müdür Gülal Erdovan ise yine Sarıakçalı’ya bağlı muhtarlıklar birimine atandı. Erdovan bundan böyle Muhtarlardan Sorumlu Müdür Gönül Kıral’a bağlı olarak çalışacak. Belediye içinde Sarıakçalı’nın keyfi uygulamalarına Belediye Başkanı Şükrü Genç’in göz yumması da personel arasında rahatsızlığa neden oluyor.

DESTEK HİZMETLERİ’Nİ YEM OLARAK KULLANACAKLARDI

Sarıyer Belediyesi’nde yeni dönemde yetkileri daha da arttırılarak önemli bir isim haline getirilen Serdar Sarıakçalı, belediye içindeki garip uygulamalarıyla personelin tepkisini çekiyor. Özellikle güvenlik personeline karşı sert tutumu ile dikkat çeken ve sözde sigara içenlere karşı şiddetvari tavrılarıyla çalışanları çileden çıkaran Serdar Sarıakçalı, 16 milyonluk Acar pazarlığı sırasında iskan sorununun çözümü konusunda kendisine bağlı Destek Hizmetleri’ni kullanmak istemişti. Söz konusu pazarlıklar sırasında ünlü iş adamı İsmet Acar kendisine İmar Müdürlüğü yerine Destek Hizmetleri Müdürlüğü üzerinden çözüm önerisinde bulunulduğunu ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya açıklamıştı. (Sarıyer Gazetesi)

SARIAKÇALI VİLLASINA KAÇAK KAT ÇIKMIŞTI!

Uskumruköy'de yer alan 15 yıllık lüks sitede CHP'li Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı'nın yaptığı inşaat sitede krize neden oldu. 2.5 katlı ikiz villalardan oluşan sitede Başkan Yardımcısı Serdar Sarıakçalı "çatı tadilatı" sonrası ortaya yeni bir kat çıktı. Kaçak kat ile ilgili hem site yönetimi hem de site sakinleri rahatsız.

Site Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Toroman konudan haberdar olduklarını ama şikayet edilen kişi ile makamın aynı kişi olduğunu vurguladı.

Toroman " Sitede başka konutlarda böyle bir yükseltme yok. Zaten sitelerin böyle bir yetkisi de yok. Ama bu beyefendi belediyeden dolayı kendi yetki kapsamı altında olduğu için böyle bir şey yapıyor. Kimi kime şikayet edeceğiz. Bu tamamen kendisi belediyede olduğu için ortaya çıkan bir durum" dedi.

AYRICALIĞINI KULLANIYOR

Site sakinleri de durumdan rahatsızlığını dile getirdi. Aynı sitede ikamet eden ve şikayetçi olan İlter Çelik "Bu sitede 1070 konut var. Hiç kimsenin yapmadığını bu şahıs Belediye Başkan Yardımcısı olma ayrıcalığını kullanarak yapıyor. Bir kat fazla atıyor. Daha fazla yetki verilse kim bilir neler yaparlar" şeklinde konuştu. Sarıakçalı ise görüntülerin ve site sakinlerinin ifadelerine rağmen inşaatın sadece çatı tadilatı olduğunu savundu. Sarıakçalı "Belediye müsaadesi kapsamında bir çatı tadilatı yapıyorum. Plaza katı diyorlar öyle bir şey yok" dedi. (sabah)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıyer, Belediyesi’nde, keyfi, atama!,
Yorumlar
Haber Yazılımı