Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 15:50
 
SAODER’de Ali Yaman güven tazeledi
Sarıyer Ordulular Derneği 8. Olağan Genel Kurulu Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gelen misafirler ve üyeler ikram edilen Karadeniz yöresine özgün Lahana Çorbasını yerken Ordu yöresine ait resim sergisini gezip, yöresel ürünlere büyük ilgi gösterdiler.
GÜNDEM Haberi
SAODER’de Ali Yaman güven tazeledi

Program 2017 Türkiye Ezan okuma birincisi Üsküdar Amine Hatun Camii müezzini Mustafa Alphayta hocanın Kuran’ı kerim tilaveti ile başladı.

Verilen önerge ile Divan Başkanı Burhan Uzan, Katip Üyeler Fahriye Çolak ve Engin Turanoğlu oy birliği ile seçildi.

Açılış konuşmasını yapan SAODER Başkanı Ali Yaman, katılan tüm misafirlere tek tek teşekkür etti. Yaman, STK’ların önemini anlatarak yeni dönem derneğin vizyonundan bahsetti. Yeni dönemde Sarıyer’in tüm mahallelerinden temsilciler oluşturduklarını ve Sarıyer’de bulunan hemşerilerini en iyi şekilde temsil edeceklerini, ehliyet ve liyakat sahibi, siyaset yapan tüm hemşehrilerinin yanında olacaklarını söyledi.

Başkan Yaman, yeni dönemde Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve en önemlisi Çocuk Kulübü’nün kurulacağını ve örnek bir proje olacağını belirtti.

Sırasıyla ORDEF Başkanı Celalettin Dervişoğlu, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP 1. Bölge Milletvekili Adayı Oktay Aksu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma birlik ve beraberlik konuşmaları yaparak yeni seçilecek dernek yönetimlerine başarılar dilediler.

Program divan başkanlığı tarafından gündem maddeleri sıralamasıyla devam ederek, tek listenin olduğu seçim tüm üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

 

SAODER’in yeni seçilen Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

Ali YAMAN

Burhan UZAN

Tuncay KÜÇÜK

Mesut TOPALOĞLU

Yüksel DALMIŞ

Erdal DİP

Tuğrul İLHAN

Sefer ÇALTEPE

Fethi TÖNGEL

Dursun KARİP

Kasım KARADAŞ

Çiğdem SAKA

Nihat KAYA

Erdem EREN

 

DENETLEME KURULU

Oktay GÜMÜŞ

Murat DOĞAN

Savaş EREN

Ahmet KERMEN

Tezcan AZARTÜRK

Mehmet ÇAYIR

 

Gençlik Kolları Başkanı: Savaş EREN

 

Çocuk Kulübü Başkanı: Azranur Yaman

 

Ordu Temsilcisi: Cafer YILDIRIM

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: SAODER’de, Ali, Yaman, güven, tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı