Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 20:34
 
Sahibi hastaneye kaldırılan BONCUK’un vefası
Trabzon'da 14 Ocak’ta hastaneye kaldırılan Cemal Şentürk'ün, taşındığı ambulansı takip eden 'Boncuk' isimli köpek hastanenin giriş kapısı önünde beklemeye başladı. Şentürk’ün yakınları tarafından eve götürülen köpek, her defasında yeniden hastaneye döndü.
YAŞAM Haberi
Sahibi hastaneye kaldırılan BONCUK’un vefası

Cemal Şentürk’ün kızı Aynur Egeli, “Babam rahatsızlanınca hastaneye getirdik. Köyde babamın arabası vardı, Boncuk onun yanından hiç ayrılmadı. Sonra Boncuk’u buradaki evimize getirdik. Babamın burada olduğunu öğrenince de buradan hiç ayrılmadı. 5 gündür buraya geliyor. Biz eve götürsek de kaçıp kaçıp buraya geliyor, babamı bekliyor” diye konuştu.

 

 

DHA'nın haberine göre sağlık durumu iyiye giden Şentürk, tekerlekli sandalyeyle aşağı inip, bekleyişini sürdüren ve hastane çalışanlarınca beslenen köpeğiyle buluştu.

 

 

9 yıldır yanından ayırmadığı köpeğiyle aralarında sevgi bağı oluşan Şentürk, “9 yıldır benimle birlikte Boncuk. Ben de özlüyorum onu. O da bana alışkın zaten. Arada pencereden sesleniyorum ona, o zaman biraz daha sakinleşip duruyor burada. İnsan gibi yakın davranıyor bana. Öyle olunca bende neşeleniyorum, hoşuma gidiyor. Bana bu kadar yakın olmasının sebebi, ona çok fazla ilgi göstermem. Hayvana yakın ilgi gösterince o da anlıyor, ne kadar ilgi gösterirsen o kadar yaklaşıyor. Ben ona hiç kızmam, kızıp da kendimden soğutmam. Köpekler devamlı ilgiyi seven hayvanlardır” dedi.

 

 

'Her sabah 09.00'da gelip akşama kadar bekliyor'

Hastanende özel güvelik görevlisi Muhammet Akdeniz, “Burada bir ziyaretçimiz var. Her gün saat 09.00 gibi geliyor. Akşama kadar bekliyor. İçeri girmiyor genelde, kapıdan kafasını uzatıp bekliyor. Sahibi burada tedavi görüyor şu an. Zararsız, kimseyi de rahatsız etmiyor. Sadece sahibini bekliyor. Sahibi de bazen yanına gelip onu teselli edip gidiyor” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahibi, hastaneye, kaldırılan, BONCUK’un, vefası,
Yorumlar
Haber Yazılımı