Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 10:29
 
PKK yayın organındaki röportajı bilgisi dışında yayınlanmış!
GÜNDEM Haberi
PKK yayın organındaki röportajı bilgisi dışında yayınlanmış!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in, terör örgütü PKK’ya ait medya organı ANF tarafından yayınlanan röportajı kamuoyunda büyük tepki topladı. Eleştirilerin odağındaki Tekin, röportajın bilgisi dışında yayınlandığını belirtti.

 

HDP ile işbirliği yaptığı iddiasıyla millet ittifakı üyeleri tarafından eleştirilen CHP’de, yeni bir kriz çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, terör örgütü PKK tarafından propaganda amaçlı kullanılan sözde medya organı ANF’de yayımlanan röportajı gündeme bomba gibi düştü.

TEKİN BÜYÜK TEPKİ ALDI

Terör soruşturmaları kapsamında görevden alınan ve yerlerine kayyum atanan HDP’lileri savunan Tekin’in o röportajı, hem kendi partisinden hem de kamuoyunun birçok kesiminden tepki topladı.

HABERİ YOKMUŞ!

Tekin: Tarafımla yapılan bir röportajın, hem röportaj yapan gazetecinin, hem ajansın hem de benim tamamen bilgi, onay ve iznimiz dışında farklı bir mecrada kullanılmasıdır.

Eleştiri oklarının hedefindeki Tekin’den, akşam saatlerinde açıklama geldi. CHP’li vekil, TBMM’de faaliyet gösteren bir ajans aracılığıyla kendilerine ulaşan bir kişiye röportaj verdiğini ve bu röportajın bilgisi dışında terör örgütüne ait kanalda yayınlandığını belirtti.

GAZETECİNİN KİMLİĞİ AÇIKLANMADI

Ancak Tekin, skandala sebep olan ajansın ve gazetecinin kimliğini açıklamadı.

Öte yandan söz konusu ‘kayyum’ röportajı, terör örgütü PKK’nın medya organı ANF’den silindi. Siteye şöyle bir duyuru girildi:

“CHP Milletvekili Gürsel Tekin ile yapılan “Gürsel Tekin; Kayyumlar 82 Milyonu İlgilendiren Bir Meseledir” başlıklı röportajı 1 Ekim tarihinde serbest bir muhabirden alarak yayınladık.

Haber bir yanlışlıktan kaynaklı sitemizde yayınlanmış ve kaynağından iptal edilmesi üzerine geri çekilmiştir”

Kaynak: Editör:
Etiketler: PKK, yayın, organındaki, röportajı, bilgisi, dışında, yayınlanmış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı