Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 20:12
 
Nuran Çamur: ‘CHP Sarıyer’de başarısız bir ilçe yönetimi var’
CHP Sarıyer İlçe Yönetimi henüz bir ayını doldurmadan yönetimden ilk istifa eden isim olan Nuran Çamur, “CHP Sarıyer İlçe Yönetimi’nde bir kaç isim belki iyi olabilir; fakat ben bu yönetime bir ay zor dayanabildim. Yolları açık olsun diyeceğim; ama pek te öyle gözükmüyor” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Nuran Çamur: ‘CHP Sarıyer’de başarısız bir ilçe yönetimi var’

Sarıyer siyasetine damga vuracak açıklamalarda bulunan Nuran Çamur’un ifadeleri: Öncelikle başarılı olacağımı düşünerek bu yönetime girdim. Çok mutlu oldum. Ama bu yönetimin bana bir şey vermediğini, yönetimdeki bazı arkadaşların gruplaşma haline girdiğini gördüm. Ve bende kendimi orada istediğim gibi ifade edemedim. Bu sebeple de, istifa etmeye karar verdim. Ben istifa ettikten sonra hakkımda, “Sağlık sorunlarından ötürü istifa etti” diye söylemlerde bulunulmuş. Öncelik olarak sebebin bu olmadığını söylemeliyim. İstifa sebeplerim; yönetim içinde gruplaşmaların olması, siz yöneticiyken söz hakkınız olmasına rağmen sözünüzün dinlenmemesi, sizin dikkate alınmamanız, ilçe başkanının “Sizi dinliyorum” demesine rağmen dinlememesi gibi yaşanan durumlardır. Bunların hepsi birer birikim haline gelince, istifa etmem de kaçınılmaz oldu. Yani böyle bir ortamda çalışmak istemedim. İstifamı verdikten sonrada hakkımda bir çok şey söylendi. Bende bu söylemleri dikkate almadım.

2009’dan beri alanlardayım

Daha önce de, kadın kolları yönetimindeydim. Eski İlçe Başkanımız Mehmet Deniz ile de çalıştım. Çok da iyi bir yönetimimiz vardı. Tabiki eksikliklerimiz olabilir. Zaten kimse dört dörtlük değil. Ama gerçekten özveriyle çalışan, mücadele eden bir yönetimin içindeydik. Yeni gelenler beni belki bilmeyebilir; ama ben 2009’dan beri alanlarda çalışmaktayım, partiliyim. Ve bu yönetiminde iyi bir yönetim olduğunu düşünmüyorum. Birkaç isim belki iyi olabilir; fakat ben bu yönetime bir ay zor dayanabildim. Yolları açık olsun diyeceğim; ama pek te öyle gözükmüyor.

Yönetim örgütü tanımıyor

Örgütü hiçbir şekilde tanımıyorlar. Örgütü tanıdıklarını iddia ediyorlar; ama yönetimde Deniz Çakıl ile Veysel Kalkan dışında örgütü tanıyan kimse yok. Yine de herkese saygı duyuyorum. Hepsi farklı farklı yerlerden geldiler. Ancak işin doğrularını da söylemek gerekiyor. Böyle ciddiyetsiz bir yönetim olmamalıdır. Örgütten uzak bir yönetim var. Bu yüzden de örgüt parçalanmış bir durumda. İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ta örgütü toparlamak adına hiçbir çalışma yapmamıştır. Kaldı ki, böyle bir yönetimle nereye kadar gidilir! Açıkçası ben bir yere gittiğini falanda göremiyorum. Ayrıca şunu da üstüne basa basa söylemek istiyorum; Sevim Hanım seçilen bir ilçe başkanı değildir, atanmıştır. Bunu kendisi daha iyi bilir. Örgütün seçtiği bir ilçe başkanı değildir. Bana göre de, başarısız bir ilçe başkanı ve ilçe yönetimi vardır. O yüzden de ben bu ilçe yönetiminin içinde olmak istemedim.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Nuran, Çamur:, ‘CHP, Sarıyer’de, başarısız, bir, ilçe, yönetimi, var’,
Yorumlar
Haber Yazılımı