Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 23:40
 
Gürel: Engin Ardıç’ın cehaletinden dem vuracak değiliz
Basın, Yayın ve İletişim’den sorumlu DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Sabah gazetesinde yayınlanan Engin Ardıç’ın köşe yazısı üzerine açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Gürel: Engin Ardıç’ın cehaletinden dem vuracak değiliz

DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel’in açıklaması şöyle:

 10 Ocak 2019 tarihli Sabah gazetesindeki köşe yazısında Engin Ardıç:

“Ecevit cahil bir adam olduğu için solculuğu sloganlara indirgemişti: Akgünlere!… Ak saygılar… Toprak işleyenin su kullananın…” gibi ifadelerle Onursal Genel Başkanımızı cahillikle ve slogan solculuğu ile itham buyurmuşlar. (!)

DSP’nin kurucusu ve kuramcısı Bülent ECEVİT’in kültür seviyesini anlayabilmesi mümkün olmayan Ardıç’ın cehaletinden dem vuracak değiliz. Ama geçmişte ECEVİT’in Bakanlık ve Başbakanlık yaptığı dönemlerde emekçi yoksul halk ve çalışanlara kazandırdıklarını hatırlatmakta yarar görmekteyiz.

ECEVİT’in Çalışma Bakanlığı döneminde işçi haklarına yapılan kazanımlar, Kıbrıs Barış Harekatı, Memurların sendikal hak mücadelesinin yasallığa kavuşması, İş Güvencesi Yasası, Türk Medeni Yasası ve daha niceleri gibi birçok alanda yaşama geçirilen çalışmaları görmemezlikten gelen bir Ardıç’a anlatmak kolay değildir elbette.

12 Eylül yönetiminin Türkiye’de egemen kılmaya çalıştığı yasakçı rejim anlayışına “Atatürkçülük ve demokrasi ekseninde” verdiği mücadelelerin bedelini Adliye koridorlarında, Cezaevlerinin soğuk odalarında ödeyen Bülent ECEVİT’in Demokratik Sol Parti’yi neden kurduğunu anlayabilmesini Ardıç’tan beklemek safdillik olur kanısındayız.

Tüm yaşamında faşist, gerici kesimin borazanı olan Ardıç’ı soran olursa; “O hâlâ efendisinin bahçesinde yaşamaya devam ediyor. “ dersiniz.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Gürel:, Engin, Ardıç’ın, cehaletinden, dem, vuracak, değiliz,
Yorumlar
Haber Yazılımı