Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 13:30
 
Generali Sigorta 17 büyüdü
Generali Sigorta, 2018 yıl sonu finansal sonuçlarına göre toplam prim üretimini 17 oranında artırarak 259.8 milyon TL’ye ulaştı.
EKONOMİ Haberi
Generali Sigorta 17 büyüdü

Türkiye’de 150 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen sigorta kuruluşlarından olan Generali Sigorta, 2018 yıl sonu finansal sonuçlarını açıkladı. Generali Sigorta’nın toplam prim üretimi, 17 oranında artarak 259.8 milyon TL’ye ulaştı. Toplam yatırım portföyü büyüklüğü ise 69 milyon TL olarak gerçekleşti. Son çeyrekte 63.3 prim üreten ve 17’lik artışla prim üretimini 259.8 milyon TL’ye ulaştıran Generali; kara araçları sorumluluk, hastalık-sağlık, emniyeti suistimal, kaza, nakliyat, raylı araçlar, su araçları, hava araçları sorumluluk ve finansal kayıplar branşlarını teknik kar ile kapattı.

Maurizio Pescarini: “Satış ve karlılık performansımız memnuniyet verici” 

Generali Sigorta'nın 2018 yılında olduğu gibi 2019'da da önceliğinin disiplinli büyüme olacağına değinen Generali CEO’su Maurizio Pescarini, 2018'de hem satışlar hem de karlılık anlamında planladıklarının ötesinde performans gösterdiklerini aktardı. Generali Sigorta olarak zorlu bir ortamda elde ettikleri başarılardan dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Pescarini: "2018 yılının sigorta sektörü için hem ilginç hem de zorlayıcı geçti. 2019'da enflasyon ve faiz oranlarındaki normalleşme ile birlikte sigorta şirketlerinin asıl odaklanacağı konu teknik karlılıkları olacak. Bizim de Generali Sigorta olarak kuvvetli olduğumuz ve sonuçlarımızı iyileştirmek istediğimiz taraf tam da burası. 2019'da Generali Sigorta'da birçok yenilik görülecek, "Bildiğin gibi değil" mottosuyla hayata geçirdiğimiz yeni projeler sigorta sektöründe etkilerini hissettirecek" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Generali, Sigorta, 17, büyüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı