Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 16:53 Bu haber 3109 kez okundu
 
Ersin Özer’den Yalınkılıç’a örnek ziyaret
SİYASET Haberi
Ersin Özer’den Yalınkılıç’a örnek ziyaret

CHP Sarıyer, İlçe Kongresi’ne iki adayla gidiyor. Adaylardan Ersin Özer, mevcut ilçe başkanı ve adayı Sevim Yalınkılıç’ı, ağırlığı delege olan 100 kişilik bir grupla ziyaret etti, başarılar diledi. Özer’in örnek davranışı tüm partililerce takdir edildi.

 

CHP Sarıyer’in ilçe kongresi öncesinde Demokratik Değişim Grubu adayı olan Ersin Özer, Sarıyer’in özlediği, demokrasiye yakışan bir davranış gerçekleştirdi. Mevcut ilçe başkanı ve adayı olan Sevim Yalınkılıç’ı makamında ziyaret eden Özer, Yalınkılıç’a çiçek takdim etti ve başarılar diledi.

Yaptığı bu davranışın demokrasinin bir gereği olduğunu ifade eden Özer, ilçe kongresinin de birlik ve beraberlik içerisinde, kaybedenin olmayacağı bir havada geçmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

PARTİLİLERDEN BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

CHP Sarıyer’de bilindiği üzere son dönemde yaşanan kongreler büyük gerginliklerle gerçekleşmişti. 29 Aralık’ta yaşanacak olan kongre öncesinde de, PM Üyesi ve Milletvekili Gökan Zeybek ile Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu’nun Yalınkılıç’a açık destek verdiğini ilan etmesi, parti tabanında ciddi rahatsızlıklara ve gerginliklere neden olmuştu.

Bu gerginliklerin ardından Özer’in demokrasiye yakışan ve olgunca gösterdiği bu tavır, tüm partililerce büyük takdir topladı.

 

 

YALINKILIÇ’IN AÇIKLAMASI GÖLGEDE KALDI

Aday tanıtım toplantısı öncesinde Yalınkılıç’ı ziyarete giden Ersin Özer’in ilçe binasına büyük bir kalabalıkla gelmesi ve çoğunluğunun delege olması, büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

Çiçek takdim etme amacıyla yapılan ziyaretin bile Yalınkılıç’ın aday tanıtım toplantısından kalabalık olması, örgütün tavrını açıkça ortaya koydu.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Ersin, Özer’den, Yalınkılıç’a, örnek, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı