Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 22:29
 
DSP’ye katılım çığ gibi büyüyor
31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken siyasi partilerin aday ve aday adayları yarışı sürüyor.
SİYASET Haberi
DSP’ye katılım çığ gibi büyüyor

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın liderliğinde yerel seçimlere kendi adaylarınla giden tek sol parti olan Demokratik Sol Parti'nin gözdesi Bursa oldu. Aksakal'ın Bursa ziyaretinde Bursa İl Başkanı Hüseyin Cahit Akıncı'ya Bursa'dan çok umutluyum sözlerine Akıncı Bursa'da DSP yerel seçimlerde ilk 5'e sokma sözü verdi.

DSP Bursa'ya akın devam ediyor

DSP Bursa İl Başkanı Hüseyin Cahit Akıncı partiye katılımlar devam ediyor dedi.

Bir çok partiden DSP’ye katılımların devam ettiğini dile getiren Akıncı, en çok katılımında Cumhuriyet Halk Partisi’nden olduğunu belirtti. CHP, AK Parti, Demokrat Parti başta olmak üzere parti binamıza gelip bizlere katılma isteyen bir çok vatandaşımızla birlikte güzel bir seçim atmosferine giriyoruz dedi.

Sol ağırlıklı partilerin yanı sıra sağ partilerden de katılımlar başladığını dile getiren Akıncı, belediye başkan adaylarımız ve belediye meclis üyelerimiz hazır durumda. Bazı ilçeler için 5 adaya kadar başvuru oldu bu da bizi ziyadesiyle memnun etti. Partimizin kadın kolları ve gençlik kolları için bir çok genç arkadaşımız başvurdu. En yakın zamanda partimizin ismini en iyi şekilde taşıyabilecek arkadaşlarımızı basının huzurunda sizlerle tanıştıracağım diyen Akıncı, 1 hafta 10 gün olmadan bir çok partide olmayan gençlik kolları bizim bünyemizde bizim geleceğimiz için gecesini, gündüzüne katacak arkadaşlarımız çalışmaya başlayacak. Şu an rakam vermek doğu olmasada sadece Osmangazi ilçesinde 90'dan fazla genç arkadaşım partimize katıldı. DSP yine, yeniden eski güzel günlerine geri dönecek bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

 Belediye Meclis Üyeleri çok iddialı

 DSP Bursa Osmangazi meclis üyesi aday adayları seçime start verilmesini bekliyor. Birçok partide olduğu gibi Bursa DSP Osmangazi ilçesi seçime yön verecek 2017'de nüfusu 856.770 olan Osmangazi 2019 yılında 950.000 olması bekleniyor bu da demek oluyor ki Bursa'da seçimlere yön veren en büyük ilçe Osmangazi ilçesidir. Biz DSP olarak çeşitli STK'lar ve birçok siyasetçiyi bünyemize kattık ve içimizde yer almalarını sağladık. Tüm seçim senaryolarını inceledik ve ona göre ilçe Belediye başkan adayı ve meclis üyesi  arkadaşlarımızı seçtik. 48 meclis üyesi çıkaracak olan Bursa Osmangazi ilçesinde şuan 30 tane aday adayımız hazır beklemekte olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. 2019'un 31 Mart seçimlerinden bir gün sonra Demokratik Sol Parti çok konuşulacak yapılan her türü seçimlerde söz sahibi bir parti haline gelecek dedi.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: DSP’ye, katılım, çığ, gibi, büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı