Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 19:27 Bu haber 1576 kez okundu
 
Demokratik Sol Parti 34. yaşını kutladı
SİYASET Haberi
Demokratik Sol Parti 34. yaşını kutladı

Demokratik Sol Parti, 34. kuruluş yıl dönümünü Ankara’da düzenlenen anma ve etkinliklerle kutladı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Başkanlık Kurulu ve Parti Meclisi üyeleri ile il örgütü temsilcileri sabah saatlerinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktı.

Mozoleye çelenk bıraktıktan sonra şeref defterini imzalayan Önder Aksakal, burada yaptığı konuşmada hiçbir zaman Atatürk’ün yolundan ayrılmadıklarını söyledi.

Ecevit’in öğretileri ışığında mücadeleye devam ettiklerini belirten Aksakal, “Aziz Atatürk, Bağımsızlık şiarın çerçevesinde ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için  yılmadan, yorulmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

DSP heyetinin ikinci durağı Devlet Mezarlığı oldu. Parti’nin onursal Genel Başkanı Bülent Ecevit’in kabrini ziyaret eden DSP’liler, kurucu liderleri önünde saygı duruşunda bulundu. Burada da kısa bir konuşma yapan Aksakal, “Değerli Genel Başkanım, emanetini, senin ilkelerini güçlendirerek bizden sonra gelecek evlatlarımıza da biz güvenle emanet edebileceğiz.” dedi.

Anıtkabir ve Devlet Mezarlığı’ndan düzenlenen anmalar sonrası, Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Kokteyl Salonu’nda “TÜRK SİYASETİNDE 34 YIL” adlı kutlama etkinliği düzenlendi.

DSP’nin 34. kuruluş yıl dönümü etkinliğine, Ak Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Prof. Dr. Dursun Akdemir, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Enç, BTP Başkanlık Divanı Üyesi Mevlüt Emre Vona’nın yanı sıra, TÜRK-İŞ, EĞİTİM-İŞ ve HAK-İŞ temsilcileri katıldı.

DSP’nin 34 yıllık siyaset yolculuğunun sembolize edildiği bir sinevizyon gösterisinin izletildiği etkinlikle, DSP lideri Önder Aksakal da bir konuşma yaptı.

DSP’nin en eski siyasi partilerden birisi olduğunu ifade eden Aksakal, tüm misafirlere teker teker teşekkür etti.

Çok kısıtlı imkanlarla DSP’yi ayakta tuttuklarını ve mücadeleye devam ettiklerini belirten Aksakal, yüzde 10 barajının demokrasiye büyük zarar verdiğini, partilerin eşit olanaklara sahip olmadığını söyledi.

Aksakal’ın konuşmasının ardından DSP’nin 34. yıl pastası kesildi.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Demokratik, Sol, Parti, 34., yaşını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı