Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 01:23
 
Celal Özer: “İş takipçiliği yapmakla sorunları çözemezsiniz”
CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Celal Özer, “Ayazağa’da meclis üyeliği görevini yürüten kişinin çok etkili olması gerekir. Her mahallede belediye başkanı etkili olamaz” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Celal Özer: “İş takipçiliği yapmakla sorunları çözemezsiniz”

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Celal Özer, “O mahallede bulunan vatandaşın, sürekli olarak o mahallede bulunan Meclis Üyesi ile muhattap olması gerekir. Oradaki sorunları meclise o Meclis Üyesi’nin taşıması gerekir. Ben elbette sadece Ayazağa’nın değil, Sarıyer’in de Meclis Üyesi adayıyım. Ancak Ayazağa’da oturan biri olarak, önce kendi bulunduğum bölgenin sorunlarını çözmem gerekir. Burada çok fazla sorun var ve zaten bende bu yüzden aday oldum. Bu sorunlarla ilgili de birçok çalışma gerçekleştirdim. Meclis Üyesi olduğum zaman, bu sorunları en kısa zamanda Meclis’e taşıyacağım. Gerekirse büyükşehire de gideceğim. Ve burada halkımla beraber, birlik içerisinde tüm sorunları çözeceğiz.

SADECE MECLİS'E GİDİP GELMEYLE SORUN ÇÖZÜLMEZ

Burası nüfusu yüksek olan bir mahalledir. Artık sorunlar patlama noktasına gelmiştir. Burada üç tane meclis üyemiz var. O arkadaşlar kendi çaplarında mücadele etmişlerdir. Ama sadece Meclis’e gidip gelmekle sorun çözülmez. Daha etkin olunması gerekiyor. Ben Meclis Üyesi olursam eğer, haftada bir gün halkımla buluşacağım. Belediyeden bana bir yer vermesini isteyeceğim ve burada halkımla toplantı yaparak, kimin ne sorunu varsa dinleyeceğim. Daha sonra halkımızın sorunlarını Belediye Meclisi’ne taşıyacağım. Sadece Meclis’e gitmekle, iş takipçiliği yapmakla, kendi görevlerinin dışında başka görevlerle uğraşmayla buraların sorunlarını çözemezsiniz. Buradaki sorunu halkla beraber çözebiliriz. Mesela burada trafik sorunu çözülemez hale geldi. Buna el atmamız gerekiyor.

AYAZAĞA’DA SORUNLARI ÇÖZECEK BİR ÇALIŞMA OLMADI

Ayazağa’da ele değecek, sorunları çözecek bir çalışma olmadı. Başkanın verdiği mücadeleyi yadsıyamam ama bu sorunları çözmeye yetmedi. Ben başkanın Ayazağa ile ilgili yanlış bilgilendirildiğine inanıyorum. Ayazağa’daki sorun, aslında halkın içinde olarak rahatça çözülebilir. Tamam, başkan buraya bir kreş yaptı. Ancak sorunların temelinin çözülmesi adına çalışmalar yapılmadı. Burada yönetim sorunu vardır. Belediyecilikte biz burada farkımızı gösterebilsek, sorunları ortadan kaldırırız. Buradaki sorunlar meclise gitmiyor, tıkanıp kalıyor. Ayazağa’daki vatandaşların dört saati trafikte geçiyor. Bu sorunu çözmek de yine bizim vereceğimiz mücadeleden geçmektedir. Burada yaşayan kadınlarla ve gençlerle ilgili ciddi çalışmaların yapılması gerekiyor. Burası, İstanbul’da ormanla birleşen nadir mahallelerdendir. Burayı güzelleştirmek, burayı daha yaşanabilir bir hale getirmek gerekiyor. Ayazağa’nın da bir Bebek ve Tarabya gibi olması gerekir. Neticede burada da birçok aydın insan yaşamaktadır. Bu aydın insanlarla burayı kalkındırabiliriz. Kültürel etkinliklerle burayı canlı tutabiliriz. Burada hala bir köy havası var. Büyükşehir tarafından yaşanan sorunları, oraya baskı yaparak bizlerin çözmesi gerekmektedir. Ayazağa’da ciddi sorunlar vardır. Bunları da halkla beraber çözeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Celal, Özer:, “İş, takipçiliği, yapmakla, sorunları, çözemezsiniz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı