Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 01:05
 
Ayak masajı yapan araba: AUDI A8 Long 50 TDI quattro tiptronic
Birçok asistan sistem, yeni bir sezgisel kullanım düzeyi sunan yeni işletim sistemi ve en önemlisi, daha fazla mekân ile birlikte zarafeti ve dinamik unsurları yeni bir seviyeye taşıyan bir tasarım. Hiç olmadığı kadar esnek ve konforlu arka kısımda kendi kişisel alanınızı oluşturun ve yeni Audi A8 L'de daha yüksek bir lüksü deneyimleyin.
EKONOMİ Haberi
Ayak masajı yapan araba: AUDI A8 Long 50 TDI quattro tiptronic

Prestij ve dinamizm - Yeni A8 L'nin zarif tasarım ögelerinin bir göstergesi. Yeni tasarlanmış dış kısmına karşın özellikle güçlü tekerlek kemerlerinden dolayı efsanevi Ur-quattro modeline bir övgü niteliğindedir.

Yeni bir çağın tasarımı

Yeni Audi A8 L, tarzıyla öncüdür ve Audi prologue'un tasarım çalışmasında verdiği sözü yerine getirir. Geniş, dik, tek çerçeveli ızgaranın ve Audi lazer ışıklı HD Matrix LED farların yer aldığı ön kısım, yeni bir çağın ilerici zarafetine tanıklık eder. Güçlü bir şekilde açığa çıkarılan tekerlek boşluk kemerleri aracın sportifliğini öne çıkarırken, aynı zamanda da "Urquattro"nun o eşsiz anısını oluşturur. Ve mükemmel son dokunuş için: Hafif eğimli arka kısmıyla dinamik bir heyecan sunan, ince, üç boyutlu şekillendirilmiş Audi Matrix OLED arka lambalar.

Bir bakışta her şey

Aydınlatma gücü ve enerji verimliliği sayesinde LED teknolojisi şüphesiz mühendislik hizmetlerinin en ileri noktasında bulunuyor. Şimdi bu da aşıldı. Hem de ciddi bir oranda: A8 L'de opsiyonel alabileceğiniz Audi lazer ışıklı HD Matrix LED farlar aydınlatma yoğunluğunu 10 katına çıkarıyor. Bu farların ışın demeti şekli, geceyi gündüze çeviriyor. Geleneksel teknolojiyle karşılaştırıldığında görme mesafesi, bu lazer spot lambalarıyla iki katına çıkar. Fakat mesele sadece daha iyi görmekten ibaret değil: Ön paneldeki bir kamera sistemi, karşıdan gelen trafikteki ışık kaynaklarını tespit eder ve bu alanın otomatik olarak karartılmasını sağlar. Bu da karşıdan gelen araçların, göz kamaşmasına maruz kalmayacağı anlamına gelir. Karartılan alan, aydınlatılmış bölümlerin artan sayısına bağlı olarak son derece hassas şekilde kontrol edilebilir. Sonuç olarak daha küçük olacaktır ki bu da sizin görüşünüzü iyileştirir. Tüm bunlar elbette otomatik olarak çalışıp, böylelikle geceleri güvenli, konforlu ve dingin bir sürüş için bir başka ön şartı yerine getirir. HD Matrix LED farlar, A8 L'de opsiyonel olup, farlarda yer alan karakteristik mavi X ile gösterilir.

Sonuna kadar dinamik

3D tasarımlı Audi Matrix OLED arka lamba, yeni Audi A8 L'de, karakteristik imzasını atan, özel bir aydınlatma tasarımına olanak verir. OLED teknolojisi, sonsuz şekilde karartılabilen geometrik şekillerin homojen temsilini sağlamaktadır. Yeni Audi A8 L, aracın açılıp kapatılmasını da vurgulayan, OLED teknolojisindeki arka lambalarla birlikte LED lambası sayesinde karanlıkta kolayca fark edilir. Etkileyici olan sadece tasarım değildir - daha iyi görüşe bağlı güvenlik kazanımları da etkileyicidir.

Kişisel alanınız

A8 L, geniş mekân ve tasarım bakımından size çok daha fazla özgürlük tanır. Kişisel tasarım konseptiniz, Audi exclusive kişiselleştirme programı ile şekillenecektir: Bütün iç mekân seçenekleri serisi kolayca kombine edilebilir ve dış tasarım da yeryüzü grisi, Vesuvius grisi ve Seville kırmızısı gibi yeni geliştirilmiş, son derece yansıtıcı özellikli renklerle parlayacaktır.

Hafif yapılı bir büyük ağırlık

Yeni Audi A8 L de tıpkı önceli gibi yenilikçi hafif yapı teknolojisini temsil eder. Çoklu malzemeli uzay kafesi tasarımı, aracın gövdesinin tartıda daha düşük çıkması anlamına gelir. Aynı zamanda burulma direnci de yüzde otuz oranında artırılır.

Büyüleyici şekilde akıllı

Yeni A8 L yenilikçi asistan sistemleri, hem konfor hem de güvenlik bakımından sürüş deneyiminizi bütünüyle yeni bir düzeye çıkarır.

Zarif aydınlatma teknolojisi

Çoklu renkli konturlar ve ambiyans aydınlatma paketi sayesinde iç mekân, hassas fiber optik malzemeler ile düzenlenir. Bu sayede iç mekân tasarımının vurgusu artar ve kalitesi daha da zengin hale gelir.

En ince ayrıntısına kadar geniş mekân

İster kısa ister uzun mesafeli bir yolculuk olsun, her zaman için Audi A8 L'nizle varış noktanıza kendinizi dinlenmiş hissederek varacağınızdan emin olabilirsiniz. Yolculuğunuzun öncesinde, sırasında ve sonrasında, en özel isteklerinizi dahi karşılayabilen pek çok özellik sizi bekliyor. Audi A8 L, tipik Audi sürüş keyfini geliştirerek, yolculuğu büyük bir memnuniyete dönüştürür. Arkadaki konforlu koltuklarda oturan yolcular, bir önceki nesli ile karşılaştırıldığında, genişletilmiş son derece ferah mekânın keyfini çıkarırlar. Aktif şasi teknolojisi her türlü sürüş durumunda sınırsız bir konfor ve dinamik sürüş deneyimi sunar. Ambiyans aydınlatma tasarımı da yenilikçi konfor ve eğlence işlevleriyle birlikte en yüksek düzeyde dingin bir seyahat deneyimini garanti edecektir. Hareket halindeyken bir lounge'un size sunduğu etkide dinlenebileceğiniz başka bir yer yoktur. Çok çeşitli ayar seçenekleri, opsiyonel masaj işlevi ve özellikle rahat bir dinlenme pozisyonu sağlayan ayak dayama sayesinde sağ tarafındaki arka yolcuya azami oturma konforu sunar. Ayrıca yolcu koltuğu elektrikli olarak oldukça ileri hareket ettirilebilir, sırtlığı ileri katlanarak azami bacak mesafesi sağlanır ve ayak dayamanın ayak masajı özelliği ve arka koltuk eğlence sistemi (Audi tabletleri), Audi A8 L'nin arka bölümünü mükemmel bir şekilde tamamlar.

Hava kalitesinin fark edildiği yer

Hava kalite paketi, bir düğmeye dokunulmasıyla aracın iç mekânında hoş bir koku sağlar. Toplamda iki farklı koku mevcut olup bu kokular özel olarak bu araç için geliştirilmiştir. Kokunun yoğunluğu üç aşamalı olarak MMI touch üzerinden ayarlanabilir. İç mekân kokusunun yayılmasıyla eş zamanlı olarak dışarıdan gelen hava da fitreden geçirilerek etkili şekilde temizlenir. Hava kalitesi, iyonizasyon ile fark edilir şekilde iyileştirilir.

Farkı hissedin

Yeni Audi A8 L'nin iç mekanı tamamen yeni bir kullanım konseptine sahip. Dokunsal geri bildirimli ekranlar, geleneksel tuş takımının yerini alır, daha sade ve daha zarif bir görünüm verir. Sezgisel kullanım, arka yolcular için dahi eşsiz bir konfor sağlar.

 

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Ayak, masajı, yapan, araba:, AUDI, A8, Long, 50, TDI, quattro, tiptronic,
Yorumlar
Haber Yazılımı