Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 19:15
 
Aksakal: "Milletçe sırt sırta vermeyi başarmalıyız"
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal yaklaşan Yeni Yıl için bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Aksakal:

“Kavga ve ayrıştırma olmadan birlik ve beraberliği, milletçe sırt sırta vermeyi başarmalıyız” diyen Aksakal’ın 2019 yılı mesajı şöyle:

 Ekonomik ve demokratik yaşama dair verilerin en alt düzeylerde seyrettiği, sevgi, saygı, tahammül ve hoşgörü duygularını mumla aradığımız bir yılı daha geride bırakmakla kalmadığımız gibi, halkın geleceğe yönelik umutlarını besleyecek en küçük bir gelişmenin yaşanmamış olması, toplumsal bir sessizliği ve çaresizliği de beraberinde getirmiştir.

Ülkemizin de yer aldığı bu coğrafyada binlerce yıldır yaşanan sorunların birbirine sarmal olmuş özellikleri sebebiyle iradesi ve milli duruşu güçlü siyasi aktörlere duyulan ihtiyacın varlığı bugün daha bir öne çıkmaktadır.

Yeni ve örtülü bir paylaşım savaşının yaşandığı bölgemizde birinci dünya savaşının devam ettiği olgusu yadsınamayacak bir gerçektir.

Bu tespitten hareketle öncelikle kavga ve ayrıştırma olmadan birlik ve beraberliği, milletçe sırt sırta vermeyi başarmalıyız. Siyaset kurumlarını temsil edenler de buna öncülük yapmak zorundadır.

Yeni yıla bu gerçeklerin varlığında girdiğimiz gibi, 31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimlerin yoğunluğu ve karmaşasını göğüsleme zorunluluğu, yapılması gerekenleri erteleme ya da gündem dışında tutma hakkını bizlere veremez.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019’un tüm yurttaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesi dileğiyle ülkemiz ve bölgemizde huzurun, barışın, kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını yürekten temenni ediyor, halkımızın yeni yılını kutluyorum.

Kaynak: Editör: Emin Ayyıldız
Etiketler: Aksakal:, "Milletçe, sırt, sırta, vermeyi, başarmalıyız",
Yorumlar
Haber Yazılımı