• TL
  • TL
  • TL

Çocuk Nobeli Dr. Üstün Ezer’e

Çocuk Nobeli Dr. Üstün Ezer’e
22.000’den fazla başvurunun olduğu ödül için tüm adayları titizlikle değerlendiren, izleyen ve araştıran World of Children, lösemili çocuklar için hayatını adayan ve lösemi tedavisindeki başarıları nedeniyle LÖSEV Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer’i seçti.

World of Children Vakfı’nın Kurucusu ve halen yönetim kurulu başkanı olan Harry Leibowitz “Yıllar önce Nobel ve Pulitzer Ödülleri’ni takip ederken edebiyat, tıp, kimya, sinema gibi alanlarda ödül veriliyor da neden çocuk hakları alanında ödül verilmiyor?” diye düşünmüş. Çünkü kendisine göre, çocuklara yardım etmenin en güzel yolu, hayatlarını bu çocukların yaşamlarını güzelleştirmeye adamış insanları bulmak ve ödüllendirmek. İşte bu nedenle Türkiye’den Dr. Üstün Ezer seçildi. Birleşmiş Milletler Teşkilatı UNİCEF Amerika Başkanı Caryl Stern, “Bu ödülü almak kolay değil çünkü çok yüksek standartlar var. Seçilenler arasında olduğunuz için gurur duymalısınız” dedi.
Ödül töreni 2 Kasım’da yapılacak
Amerika’nın New York şehrinde 2 Kasım’da yapılacak olan ödül törenine dünyanın en önemli kişileri ve kuruluş temsilcileri katılacak. Victoria’s Secret, Procter& Gamble (P&G), Macy’s, Giorgio Armani, CNN gibi dünyanın önemli kuruluşlarının sponsor olduğu gecede toplanan bağışlar ödül sahiplerine verilecek. World of Children Vakfı, sağlık, eğitim, koruma, gençlik ve yardımseverlik alanlarında tüm dünyada çocuklar için faaliyet gösteren ve önemli işler yapan 5 kişiye ödül verecek.
Türkiye’den ilk ödül alan isim
Çocuk ve sağlık alanında Dr. Üstün Ezer ise Türkiye’den ilk ödül alan isim oldu. Bütün Türkiye’nin alkışladığı LÖSEV bu ödül sonrasında daha büyük projelere imza atmanın gururunu yaşayacak.
Paylaş

Yorumlar