• 5.5869 TL
  • 6.4361 TL
  • 7.3279 TL

Çalışan annelere “süt odası” desteği

Çalışan annelere “süt odası” desteği
Philips Avent, Emzirme Haftası’nı ‘Süt Saatim’ isimli projesiyle kutluyor. Projeyle doğum izninden dönen kadınların şirketlerinde sütlerini sağabilecekleri hijyenik, özel ve rahat bir alan oluşturulması konusunda farkındalık yaratmayı ve bu odaların oluşturulması konusunda şirketlere destek olmayı amaçlıyor.

Bebekler anne sütünden mahrum kalmayacak

Öneminin saymakla bitmeyeceği anne sütü, bebek için en temel besin kaynağı. Philips’in çalışan anneler için başlattığı “Süt sağma odaları” projesiyle bebekleri anne sütünden mahrum bırakmamayı hedefliyor. Philips Avent ‘Süt Saatim’ projesi ile şirketlere, çalışan ve bebeğini emziren anneler için süt sağma odalarının önemini aktarmayı ve bu odaların standartları konusunda destek vermeyi amaçlıyor.

Çalışan annenin motivasyonunu da arttırıyor

Süt sağma odası çalışan anneye desteğini de gösteriyor. Araştırmaya katılan kadınlar, şirketlerde süt sağma odası varsa bunun kadın çalışana verilen önemi (yüzde 85) ve motivasyona olan desteği (yüzde 70) gösterdiğini söylüyor. Ayrıca süt sağma odasının katkıları arasında; süt devamlılığının artması (yüzde 85), süt veriminin yükselmesi (yüzde 73) ve anne sütüyle bebeğini besleyebilme (yüzde 85) yer alıyor. Odaların eksiği: Süt sağma pompası, sterilizatör, lavabo, süt saklama poşeti Yapılan araştırmaya göre, şirketlerin süt sağma odalarında genellikle buzdolabı, priz, sandalye, klima, ıslak mendil ve oturma alanları bulunuyor. Pompa, sterilizatör, lavabo, süt saklama poşeti ise bu odaların eksikleri arasında yer alıyor.

Süt sağma odası hijyenik, özel ve rahat olmalı

Philips Avent tarafından hazırlanan Süt Sağma Odası Hazırlık Kılavuzu ise bir odanın sahip olması gereken standartları içeriyor. Buna göre bir süt sağma odasında hijyen, mahremiyet ve rahatlık en önemli üç faktör olarak öne çıkıyor. Süt Saatim projesini hayata geçirerek, çalışan annelere destek olmak isteyen tüm şirketler kuracakları “süt odaları” için Philips Avent'le iletişime geçebilirler. sut.saatim@philips.com Tüketici Danışma Hattı: 0 850 222 74 45 / 0 216 470 56 11
Paylaş

Yorumlar