• 5.6658 TL
  • 6.497 TL
  • 7.3476 TL

Bahçeli: Gerekirse Bozkurt gibi Afrin'e giderim

Bahçeli: Gerekirse Bozkurt gibi Afrin'e giderim

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afrin Harekatı'nda askerlerin yaptıkları bozkurt işaretine ilişkin eleştirilere sert yanıt vererek "Bu topraklara rastgele 'vatan' denmemiştir. Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi Afrin'e gider bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve veririm. Bu da bu millete Devlet sözüdür" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Afrin Harekatı'na ilişkin konuşan Bahçeli, "Afrin ya yıkılmalı ya da teröristler ateşe verilmelidir. Bu çıkışımızdan rahatsız olan varsa önce kimlerle düşüp kalktıklarını söylemek mecburiyetindedir" dedi.


Afrin Harekatı'na katılan bazı askerlerin bozkurt işareti yapmalarıyla ilgili eleştirilere sert yanıt veren Bahçeli, "Kahraman askerlerimizin sevkiyat esnasında doğal olarak yaptıkları bozkurt işareti birilerinin uykularını kaçırmıştır. Bazı askeri ve siyasi kesimlerin bozkurt işaretinden rahatsızlıkları kronik hastalık noktasına çıkmıştır" diye konuştu.

Bahçeli, "Bu topraklara rastgele 'vatan' denmemiştir. Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi Afrin'e gider bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve veririm. Bu da bu millete Devlet sözüdür" ifadelerini kullandı. 

Paylaş

Yorumlar