• 5.6667 TL
  • 6.4973 TL
  • 7.3473 TL

AKP'li Belediye Başkanı “TACİZ”den gözaltına alındı

AKP'li Belediye Başkanı “TACİZ”den gözaltına alındı

AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik’in bir genç kadını “zorla alıkoyma ve taciz iddiası” ile gözaltına alındığı ortaya çıktı. İddiayı AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç doğruladı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik’in Bolu’daki evinde bir genç kadın ile içki içip eğlenirken genç kadının evden ayrılmasına izin vermediği ve taciz etmeye başladığı iddiası yer aldı. Haberde, “Olay genç kadının balkondan atlaması ile ortaya çıktı. Bacakları kırılan genç kadın hastaneye kaldırıldı ve hastanede başından geçenleri anlattı, gözaltına alınan Başkan Saim Demir tutuklanarak Bolu M tipi cezaevine konuldu” ifadeleri yer aldı.

AKP İLÇE BAŞKANI DOĞRULADI

Odatv’ye konuşan AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç ise olayı doğruladı. AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik’in henüz tutuklanmadığını emniyette gözaltında tutulduğunu söyleyen AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç “Bu sabah bir cenazeye katıldım, şimdi Bolu’ya geçeceğim. Bugün öğleden sonra olayla ilgileneceğim. Başkan hakkında bugün karar verilecek” dedi.

ÇAYCI DÖVME İDDİASIYLA GÜNDEMDEYDİ

Bolu, Taşkesti beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik, Taşkesti Belde Belediyesi'nde çaycılık yapan Ferit Karademir'i, işten ayrılması nedeniyle tazminatını isteyince dövmekle suçlanmıştı. Ferit Karademir başkan hakkında şikayetçi olurken, Taşkesti Belde Belediye Başkanı Saim Çevik ise işçisine sadece bağırdığını iddia etmişti.

PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ  AK Parti Bolu İl Başkanlığı, kendisini işe yerleştirmesini isteyen hemşire 25 yaşındaki T.D.'yi taciz edip, evinde alıkoyduğu iddiasıyla gözaltına alınan Taşkesti Beldesi Belediye Başkanı Saim Çevik'le ilgili açıklama yaptı. İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Çevik'in partiden ihraç edildiği duyuruldu. AK Parti Bolu İl Başkanlığı'nın konuya ilişkin açıklaması, şöyle: "Çevik hakkında öne sürülen iddialar üzerine il yönetim kurulumuz aynı gün saat 19.00'da toplanmış ve Sami Çevik disiplin kuruluna kesin ihraç talebiyle sevk edilmiştir. Saim Çevik, parti disiplin kurulunun aldığı karar ile partimizden ihraç edilmiştir. Ak Parti misyonuyla örtüşmeyen ve partimiz davasına halel getirecek hiçbir ismin partimiz bünyesinde yer alması mümkün değildir. Nitekim iddiaların akabinde dakikalar içinde Bolu İl Teşkilatımız hemen harekete geçmiş ve tek gündem maddesiyle toplanmıştır. Çevik hakkında çıkan iddialar konunun hassasiyetine binaen anında dikkate alınmış ve Çevik, partimizden ihraç edilmiştir. Adli makamlara intikal eden konunun bundan sonra da takipçisi olacağımızı belirtir kamuoyuna saygı ile duyururuz."

Paylaş

Yorumlar