• 5.7742 TL
  • 6.6929 TL
  • 7.5993 TL

150 bin lira maaş alan AKP'li Milletvekili

150 bin lira maaş alan AKP'li Milletvekili

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dün Genel Kurul’da AKP Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül’ün 150 bin lira maaş aldığını ortaya çıkardı.

Asgari ücretle çalışan işçilere seslenen Tanal, “Aylık 150 bin TL maaş alan Milletvekili var. Bu milletvekili Ak Partili! Bu nasıl adalet, nasıl hukuk, nasıl vicdan? Asgari ücret alan kardeşim bunu düşündün mü?” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, dün Genel Kurul’da AKP Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül’ün 150 bin lira maaş aldığını ortaya çıkardı. Tanal’ın baskılarına dayanamayan Akgül, 150 bin aldığını itiraf etti.

Akgül’ün itirafını sosyal medyasından tutanakları yayınlayarak kanıtlayan Tanal, sosyal medyadan da büyük ilgili gördü. Bir milletvekilinin yaklaşık 6 katı para alan Akgül’ün maaşında 80 milyonun vebali olduğunun altını çizen Tanal, şunları söyledi: “Asgari ücretli kardeşlerime seslenmek istiyorum. Aylık 150 bin TL maaş alan Milletvekili var. Bu Milletvekili AKP’li... Bu nasıl adalet, nasıl hukuk, nasıl vicdan? Meclis Genel Kurulu’nda Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül, 150 bin maaş aldığını itiraf etti. 150 bin TL maaş alan AKP’li Milletvekili bu maaşın yüksek olmasının sebebini ise kaliteli adam olmasına dayandırmıştır. Bu beyanıyla muhalefet Milletvekillerini bırakın kendi partisinin milletvekillerine dahi kalitesiz demiştir. Akgül gibi 150 bin lira maaş alan başka bir milletvekili var mı? Bu, ne ahlaka, ne adalete, ne hukuka ne de insanlığa sığar!”

Paylaş

Yorumlar